Műanyagok és csomagolóanyagok vizsgálata című gyakorlati bemutató

Az Atestor Kft. 2011. május 31- én a Kecskeméti Főiskola GAMF Karán gyakorlati bemutatóval egybekötött előadást szervezett. Az esemény hivatalos védnöke prof. Dr. Belina Károly a Kecskeméti Főiskola GAMF Kar dékánja. A szervezésben ezúton is köszönjük a 3P klaszter segítségét és munkáját, amely szervezet az Alföld gazdasági fejlődésének motorjaként erősíti a műanyagipari, csomagolástechnikai és nyomdaipari ágazat hálózatalapú fejlődését, szinergikus együttműködését.


Program:

Prof. Dr. Belina Károly dékán, köszöntője után Szappanos György, az Atestor Kft cégvezetője üdvözölte a megjelenteket, röviden bemutatta a céget és a GAMF-ot, majd Szűcs András adjunktus a GAMF Műanyag labort, és felvezette Hajsz Tibor (az Atestor Kft szaktanácsadó mérnöke) „Műanyag- és nyomdaipari műszeres mérések” című előadását.

Fő témák:

  • Reológiai mérések
  • Szín- és fényességmérés
  • Mechanikai vizsgálatok
  • Mesterséges öregbítés
  • Kémiai vizsgálatok

Az előadás széleskörű, mégis részletekbe menő fordulataival kivívta a hallgatóság elmélyült figyelmét, ami nem csoda, hiszen a célirányosan meghatározott témakörök valóban naprakész, új információkat adtak, pl a Kecskemét környékén működő cégeket jelenleg igen komolyan foglalkoztató témában, az autóipart és beszállítóit érintő vizsgálatok területén is.

 

A GAMF laborja, mely az ország egyik legkorszerűbben felszerelt létesítménye, lenyűgözte a résztvevőket. Lehetőség szerint működés közben lehetett megtekinteni a műszereket, ahol Szűcs András adjunktus a GAMF részéről a gyakorlati tapasztalatokat is megosztotta az érdeklődőkkel. Az Atestor Kft vezetője és munkatársai szintén rengeteg információval segíthette a gyakorlati bemutatót, mint a berendezések jelentős részének szállítója a GAMF részére. Ami a főiskolán még nincs, azt is meg tudtuk mutatni, pl. a színmérőt, szín azonosítót, fényességmérőt és a legújabb, nem túlzás állítani, a világ talán legfejlettebb rétegvastagság mérő műszerét a DeFelsko PosiTector 6000 Advanced-et.
 
A rendezvény résztvevőit pár nappal az esemény után megkérdeztük, mi a véleményük, hogy látják a bemutatót. Minden résztvevő pozitívan nyilatkozott az előadásokról, és kérte, hogy, amikor legközelebb ilyen rendezvényt szervezünk, akkor mindenképpen értesítsük őket is. Szerencsésnek találták a helyszínválasztást is, mert a minden készüléket, amiről az előadások alatt hallhattak, a laborban élőben is megtekinthették.
 
A GAMF-ot, és laborját illetően Kraján Vincéné, a Kunplast-Karsai Zrt.-től fogalmazta meg a legbeszédesebben mindannyiunk véleményét: „Nagyon örülök, hogy ilyen színvonalú képzést kapnak a fiatalok”
Az elhangzott előadásokat diáit letöltheti a kapcsolódó dokumentumok között!